Hocapaşa Mah. Ebussuud Caddesi № 2 Gülhane, Sultanahmet, İstanbul

Site Kullanım ve Bilgilendirme Anlaşması
  /  Site Kullanım ve Bilgilendirme Anlaşması
 1. ÖNEMLİ! BU, BAĞLAYICILIĞI OLAN YASAL BİR ANLAŞMADIR (bu “Anlaşma”). LÜTFEN BU SİTEYİ KULLANMADAN ÖNCE BU KULLANIM ŞART VE KOŞULLARINI DİKKATLİCE OKUYUN.

İdylle hotel Worldwide Holdings Inc. (bundan sonra “HWI”, “biz”, “bize”, “bizi” veya “bizim” şeklinde anılacaktır) ile kendiniz, alıcı, üye veya tedarikçi olarak hareket eden sizin (hangisi için kayıt yaptırdıysanız) (“siz”) aranızda ve sizler tarafından akdedilmiştir. Bu Site’yi, Site’de veya Site tarafından sunulan hizmetler veya işlevleri ve/veya Site’nin içeriklerini herhangi bir şekilde kullanmak, görüntülemek, aktarmak, hafızaya almak, saklamak ve/veya başka şekilde yararlanmak suretiyle, aşağıda açıklanan şart ve koşulların her birini ve hepsini kabul etmiş ve bu Anlaşma’daki belirsizlik veya hatadan dolayı herhangi bir talepte bulunma hakkınızdan feragat etmiş sayılırsınız. Eğer bu şart ve koşulların her birini ve hepsini kabul etmiyorsanız lütfen Siteyi kullanmayın ve Siteden hemen çıkın. Kendi tek ve mutlak takdirimizle, herhangi bir zamanda bildirimde bulunmaksızın bu şartların herhangi bir kısmını değiştirme, tadil etme, bunlara ekleme veya çıkarma yapma hakkımız saklıdır ve başka şekilde belirtilmediği müddetçe bu tip değişiklikler anında geçerlilik kazanır; bu nedenle lütfen bu şartları periyodik olarak kontrol edip değişiklik olup olmadığını öğrenin. Bu Anlaşmadaki değişikliklerin yayınlanmasından sonra Siteyi kullanmaya devam etmeniz bu değişiklikleri kabul ettiğiniz anlamına gelecektir.

 1. UYGUNLUK

Site yalnızca geçerli yasalar uyarınca yasal olarak bağlayıcı sözleşmeler yapabilecek bireyler ve tüzel kişilikler tarafından kullanılabilir. Yukarıda belirtilenlere ek olarak Site ve Site tarafından sunulan hizmetler reşit olmayan bireylere açık değildir. Eğer gereken şartları karşılamıyorsanız Siteyi kullanamazsınız. Bu web sitesi üzerinden oda rezerve etmek için on sekiz (18) yaş ve üstünde olduğunuzu teyit etmektesiniz. Eğer on sekiz yaşın altında iseniz yardım almak için doğrudan otele ulaşabilirsiniz.

Ayrıca kendiniz veya adına hareket etme yetkisine sahip olduğunuz başka bir kişi için seyahat rezervasyonu yapma ve/veya satın alma gerçekleştirmeye yasal olarak yetki sahibi olduğunuzu da teyit etmektesiniz. Bu Site yalnızca yasal rezervasyonlar ve ödemeler yapmak için kullanılabilir; hayali, yanlış veya hileli rezervasyon ya da talep olacağı öngörüsüyle rezervasyon yapmak dâhil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere diğer amaçlarla kullanılamaz.

Bir müşterinin hileli veya uygunsuz işlemler uyguladığını tespit ettiğimizde veya rezervasyonun bir yanlışlık veya hata içerdiğini veya bunlardan kaynaklandığı ortaya çıktığında ya da HWI veya otel politikaları, şart veya koşullarını ihlâl edecek bir girişim sonucu yapıldığını belirlediğimizde rezervasyonu iptal etme veya değiştirme hakkımız saklıdır.

Bu Sitenin rezervasyon olanaklarının aşırı veya kötüye kullanımının, bu tür olanaklara erişiminizin engellenmesiyle sonuçlanabileceğini kabul etmektesiniz.

Site üzerinden bir veya daha fazla kişi ya da bir acente tarafından bir veya daha fazla teklif edilen müşterinin adına yapılan ve aynı otelde aynı konaklama dönemi için dokuzdan (9) fazla oda içeren rezervasyonlar doğrudan otel aracılığıyla yapılmalıdır. Eğer aynı otelde aynı konaklama dönemi için dokuzdan (9) fazla oda başka herhangi bir yöntem ile rezerve edilmişse, bu rezervasyonlara ek şartlar getirme veya rezervasyonu iptal etme hakkımız saklıdır.

Bazı fiyatlar İdylle hotel Honors, AAA veya AARP üyeliği gibi özel hak sahipliği şartları gerektirmektedir. Rezervasyon yaptığınız fiyat için gereken niteliklere sahip olduğunuzu doğrulamak sizin sorumluluğunuzdadır. Eğer gereken şartları karşılamıyorsanız oteller fiyatları kabul etmek zorunda değildir.

III. MATERYALLERİN KULLANIMINA YÖNELİK KISITLAMALAR

Site’de yer alan tüm materyaller, HWI veya onun bağlı ortaklıkları veya yan kuruluşları ve/veya üçüncü taraf lisans sahiplerinin telif hakkı ile korunmakta olan mülkleridir. Bu Sitedeki veya bizim ya da bağlı kuruluşlarımızın sahibi olduğu, işlettiği, lisansına sahip olduğu ya da idare ettiği herhangi bir İnternet sitesindeki hiçbir materyal kopyalanmayacak, “rafa kaldırılmayacak,” çoğaltılmayacak, yeniden yayınlanmayacak, yüklenmeyecek, başka sitelerden yayınlanmayacak, iletilmeyecek veya herhangi bir şekilde dolaşıma açılmayacaktır. Bu amaçla belirtilmelidir ki bu gibi materyallerin diğer bir Web sitesinde, internette, intranette, dış ağlarda veya diğer sitelerde ya da bilgisayar ortamında kullanılması kesinlikle yasaktır. Tüm ticari markalar, hizmet markaları, ticari unvanlar ve takdim şekilleri bizim mülkiyetimizdedir. Önceden bizim yazılı onayımızı almadan ticari markamızı, logomuzu veya diğer özel bilgilerimizi (görüntüler, metin, sayfa yapısı veya form dahil olmak üzere) resim karesi olarak kullanamazsınız veya ek olarak vermek için resim karesi tekniklerini kullanamazsınız. Önceden bizim yazılı onayımızı almadan ismimiz, ticari markalarımız veya diğer bize özel bilgilerimizden yararlanan hiçbir meta etiketleri veya herhangi başka bir “gizli metni” kullanamazsınız.

Açıkça aksi belirtilmediği müddetçe, tüm isimler, logolar, ticari markalar, hizmet markaları, ticari takdim şekilleri ve unvanlar, Amerika Birleşik Devletleri’nde ve diğer ülkelerde İdylle hotel International Holding Corporation, İdylle hotel Holding LLP veya İdylle hotel HHonors Worldwide, L.L.C’nin mülkiyetindedir ve önceden yazılı iznimiz olmaksızın hiçbir amaç için hiç kimse tarafından kullanılamaz. Ticari markalarımız bizim için önemlidir ve bunların ihlalini ciddiye alırız.

Site’den yazılım indirmeniz halinde, yazılım içerisinde yer alan veya yazılım tarafından yaratılan her türlü dosya, görüntü dahil olmak üzere yazılım ve yazılımın beraberindeki verilerin (birlikte “Yazılım” olarak anılacaktır) kullanımına dair lisans tarafımızdan veya üçüncü tarafça sadece Site ile ilgili olarak kullanabilmeniz amacıyla sunulmaktadır. Yazılım üzerindeki hakları size devretmiyoruz. Siz, Yazılım’ın kayıtlı olduğu ortama sahip oluyorsunuz ancak Yazılım’ın ve yazılımla ilgili tüm fikri mülkiyet haklarının mülkiyeti bizde (veya üçüncü taraf lisansörde) kalmaya devam ediyor. Yazılım’ı yeniden dağıtamaz, satamaz, çözümleyemez, tersine mühendislik uygulayamaz, parçalarına ayıramaz veya başka şekilde insanlar tarafından okunabilecek bir biçime indirgeyemezsiniz.

 1. GÖRÜŞLER

Kullanıcılarımızın ve sizin Site ve Site ile bağlantılı olarak sunulan ürünler ve hizmetler hakkındaki yorumlarını bizlerle paylaşmanızdan memnun oluruz. Ancak köklü şirket politikamız, özellikle talep ettiklerimiz hariç olmak üzere yaratıcı fikirleri, tavsiyeleri veya materyalleri kabul etmemize veya değerlendirmemize izin vermemektedir. Aynı ya da benzeri bir fikir üzerinde çalışıyor olabilecek yetenekli çalışan ve danışman kadromuz bulunmaktadır. Bu politikanın amacının, profesyonel kadromuz ve/veya danışmanlarımız tarafından geliştirilen bir projenin sizin yaratıcı çalışmalarınıza benzemesi halinde herhangi bir yanlış anlaşmaya yer vermemek olduğunu anlayacağınızı umut ediyoruz. Lütfen, istenmeden hiçbir orijinal kreatif çalışmanızı göndermeyiniz. Sizin Site ve Site ile bağlantılı olarak sunulan hizmetler ve ürünler hakkındaki geribildiriminize değer veriyor olmakla birlikte, bunlarla ilgili yorumlarınızda net olmanızı ve hiçbir kreatif fikir, tavsiye veya materyal (tarafımızdan özellikle istenmedikçe) göndermemenizi rica ediyoruz.

Eğer bizim talebimiz üzerine belirli kreatif görüşler gönderir veya bu ricamıza rağmen bize kreatif tavsiyeler, fikirler, notlar, çizimler, konseptler veya diğer bilgileri (hep birlikte “Görüşler”) gönderirseniz, bu Görüşler bizim mülkümüz kabul edilecek ve öyle kalacaktır. Görüşlerinizin hiçbiri, bizim tarafımızdan gizlilik şartına tabi olmayacak olup Görüşlerinizin herhangi bir şekilde kullanılması veya ifşa edilmesinden sorumlu olmayacağız. Yukarıdaki hususları sınırlandırmaması şartıyla, dünya çapında göndermiş olduğunuz tüm Görüşlerin mevcut bilinen ve bundan sonra doğacak tüm hakları bizim münhasır mülkiyetimizde olacak olup Görüşlerin sahibine herhangi bir tazminat ödemeden bu Görüşleri ticari ve diğer amaçlar için hiçbir sınırlandırmaya tabi olmaksızın kullanma hakkına sahip olacağız.

 1. FORUMLAR VE KAMUYA AÇIK İLETİŞİM

“Forum”, Site’nin parçası olarak sunulan bir sohbet alanını, ilan panosunu veya e-posta işlevini ifade eder. Eğer bu Site’deki bir Forum’a (varsa) katılırsanız aşağıdakileri yapmamalısınız: (i) diğerlerinin itibarını zedelememelisiniz, diğerlerini rahatsız, taciz ve tehdit etmemelisiniz; (ii) bağnaz, saldırgan veya ırkçı saldırı niteliğinde hiçbir yorumda bulunmamalısınız; (iii) yasa dışı olan hiçbir faaliyeti savunmamalı veya bunlara bağlılık göstermek niyetiyle bu tarz faaliyetler hakkında görüş bildirmemelisiniz; (iv) herhangi bir üçüncü tarafın haklarını ya da kanunları ihlal eden/bunlara tecavüz eden hiçbir materyali yayınlamamalı veya dağıtmamalısınız; (v) kaba, müstehcen, saygısız veya uygunsuz bir dil ve bu tarz görüntüler kullanmamalı veya yayınlamamalısınız; (vi) reklam ya da satış yapmamalısınız ya da bunları yapanları talep ve teşvik etmemelisiniz; (vii) Site üzerindeki bir işlemi kolaylaştırmak dışındaki hiçbir ticari amaç için Forumları kullanmamalısınız; (viii) Virüs ya da diğer zararlı içerikler bulunduran hiçbir yazılımı veya diğer materyalleri yayınlamamalı veya dağıtmamalısınız; (ix) herhangi bir sohbet odasının veya ilan panosunun belirlenen konusuyla veya temasıyla genel olarak ilgili olmayan hiçbir materyal yayınlamamalı veya bu tarz bir bildirimde bulunmamalısınız. Mesajınızın içeriğinden sadece siz sorumlu olacaksınız ve bu gibi mesajların içeriğinden kaynaklanan zararlardan Tazmin Edilen Tarafları tazmin edecek ve koruyacaksınız. Herhangi bir Forum’dan herhangi bir zamanda ve herhangi bir nedenle içerik çıkarma veya içeriğini düzenleme hakkımız saklıdır.

Herhangi bir Forum’a materyal yükleyerek veya bize herhangi bir materyali göndererek, bu gibi materyalleri dünya genelinde kullanmak, çoğaltmak, değiştirmek, adapte etmek, yayınlamak, tercüme etmek, kamuya açık olarak uygulamak ve sergilemek, bunları kullanarak kreatif çalışmalar yaratmak ve bunları dağıtmak ya da bunları şu anda bilinen ya da daha sonra geliştirilecek olan herhangi bir form, araç veya teknoloji içerisine dahil etmek üzere bize daimi, telif hakkı ücreti olmaksızın, münhasır olmayan hakları ve ruhsatı otomatik olarak vermiş (veya bu materyallerin mülkiyetinin açıkça verildiğini garanti etmiş) olursunuz. Bunlara ek olarak, bu materyallerdeki “telif hakları”ndan feragat ettiğinizi de garanti etmiş olursunuz.

Bir Forum’a katıldığınız zaman, insanların bir sohbet odasında, ilan panosunda veya diğer kullanıcı tarafından oluşturulan içerik alanlarında söyledikleri kişi olmayabileceklerini, bildiklerini söyledikleri şeyleri bilmeyebileceklerini veya ilişkili olduklarını söyledikleri taraflarla bir ilişkileri olmayabileceğini asla unutmayınız. Bir Forum’dan alınan bilgiler güvenilir olmayabilir ve tamamen ya da büyük oranda bu teyit edilemeyecek bilgilere dayanarak ticaret yapmanız veya herhangi bir yatırım kararı vermeniz iyi bir fikir değildir. Hiçbir bilginin içeriğinden veya doğruluğundan sorumlu değiliz ve bu bilgilere dayanarak verilen hiçbir ticari karardan veya yatırım kararından da sorumlu tutulamayız.

 1. SİTEYLE BAĞLANTILI İÇERİK

İlginizi çekebileceğini düşündüğümüz başka sitelere bağlantılar yalnızca size kolaylık olsun diye sağlanmaktadır. Bu bağlantıları vererek bu siteleri veya bu siteler tarafından yayılan materyalleri uygun bulduğumuzu, desteklediğimizi veya tavsiye ettiğimizi bildirmiyoruz ve diğer sitelerdeki veya bu sitelerle ilişkili materyallerden, hizmetlerden ve bu tip diğer sitelerden sorumlu değiliz.

Lütfen İnternette gezerken ve Site’yi kullanırken dikkatli olunuz. Site’yi kullanırken bizim kontrolümüz dışında olan diğer sitelere yönlendirilebileceğinizin bilincinde olmalısınız. Site sayfalarında, sizi Site dışına çıkararak başka sitelere yönelten bağlantılar bulunmaktadır. Örneğin, bir banner reklamına veya arama sonucuna “tıklarsanız” bu “tıklama” sizi site dışına çıkarabilir. Bu bağlantılar, ortak markalaşma çalışması anlaşmasının bir parçası olarak bizim logomuzu/logolarımızı kullanan reklam verenlere, sponsorlara ve içerik ortaklarına ait olabilir. Bu diğer siteler, kullanıcılara kendi tanımlama bilgilerini gönderebilir, veri toplayabilir, kişisel bilgilerinizi sorabilir veya uygunsuz ya da rahatsız edici bulacağınız bilgiler içerebilir. Bunlara ek olarak, Site üzerinde reklam verenler kullanıcılara bizim denetimimizde olmayan çerezler gönderebilirler.

Herhangi bir üçüncü taraf siteden Site’ye olan bağlantıları devre dışı bırakma hakkımız saklıdır.

Site’nin dizinlerinden herhangi birinde listelenen sitelerin içeriğiyle ilgili hiçbir taahhütte bulunmamaktayız. Sonuç olarak, arama sonuçlarında listelenen ya da başka yollarla Site ile bağlantısı olan materyallerin doğruluğu, konuyla ilgili oluşu, telif haklarına uygunluğu, yasallığı ve ahlaki uygunluğu konularında hiçbir şekilde sorumlu tutulamayız.

Çevrimiçi olarak bilgi vermeniz halinde bu bilgilerin tanımadığınız insanlar tarafından toplanabileceğini ve kullanılabileceğini lütfen unutmayın. Sanal ortamda açıkladığınız hiçbir bilginin güvenliğini garanti edemeyiz; bu tip açıklamaları bunlarla ilgili tüm risklerin sorumluluğunu kendiniz alarak yapmaktasınız.

VII. YASAL UYARILAR

İNTERNET DE DAHİL OLMAK ÜZERE ELEKTRONİK AKTARIMLAR KAMUYA AÇIK ORTAMLARDIR VE BÖYLESİ ORTAMLARIN KULLANIMI KİŞİYE ÖZEL OLMAYIP KAMUYA AÇIKTIR. BÖYLESİ BİR KULLANIMLA İLGİLİ VEYA ONDAN KAYNAKLANAN BİLGİLER KAMUYA AÇIKTIR VEYA BİLGİLERİ TOPLAYANLARIN MÜLKİYETİNDEDİR VE BUNLAR KİŞİSEL VEYA KİŞİYE ÖZEL BİLGİ DEĞİLDİR.

SİTE’Yİ, RİSKLERİ KENDİNİZ ÜSTLENEREK KULLANMAYI KABUL ETMEKTESİNİZ. SİTEDEKİ İÇERİK, HİZMETLER VE MATERYALLER, “OLDUĞU GİBİ” VE “MEVCUT OLDUĞU HALİYLE” TEMİN EDİLMEKTE OLUP AÇIK, ZIMNİ VEYA YASAL HİÇBİR TAAHHÜT VEYA GARANTİ İÇERMEMEKTEDİR. SİTEDEKİ VEYA SİTEYLE BAĞLANTILI OLAN HİZMETLERİN, İÇERİKLERİN VEYA MATERYALLERİN DOĞRULUĞU, GÜVENİRLİLİĞİ, KULLANIŞLILIĞI VEYA EKSİKSİZLİĞİ HAKKINDA HERHANGİ BİR TAAHHÜT, GARANTİ VEYA TEMİNAT VERMEMEKTEYİZ. GEÇERLİ KANUNUN İZİN VERDİĞİ AZAMİ SINIRLARA TABİ OLMAK KOŞULUYLA; TİCARETE ELVERİŞLİLİK, BELİRLİ BİR AMACA UYGUNLUK, MÜLKİYET HAKKI, İHLAL ETMEME, TASARIM, DOĞRULUK, YETERLİLİK, YETKİNLİK, UYGUNLUK, KAPASİTE, BÜTÜNLÜK, KULLANILABİLİRLİK, UYUMLULUK VEYA İŞLEME VEYA İFA SÜREÇLERİNDEN KAYNAKLANAN HUSUSLAR DÂHİL ANCAK BUNLARLA SINIRLI OLMAMAK ÜZERE TÜM AÇIK VE ZIMNİ GARANTİLERİ VERMEYİ REDDEDİYORUZ. BU SİTENİN VEYA SİTEDE YER ALAN HİZMETLERİN, İÇERİKLERİN, MATERYALLERİN VEYA İŞLEVLERİN SÜREKLİ KULLANILABİLİR OLACAĞINI, KESİNTİYE UĞRAMAYACAĞINI VEYA HATASIZ OLACAĞINI, HATALARIN DÜZELTİLECEĞİNİ YA DA SİTENİN VEYA SİTEYİ OLUŞTURAN HİZMETLERİN, İÇERİKLERİN, MATERYALLERİN VEYA SUNUCULARIN VİRÜS VEYA DİĞER ZARARLI İÇERİKLER BARINDIRMADIĞINI VEYA DOĞRU YA DA EKSİKSİZ OLDUKLARINI GARANTİ ETMİYORUZ. SİTEDE BULUNAN HİZMET, MATERYAL, İŞLEV VEYA ÜRÜNLERİN KULLANIMI VEYA KULLANIM SONUÇLARI HAKKINDA DOĞRULUK, EKSİKSİZLİK, GÜVENİRLİLİK VEYA BENZERİ HUSUSLAR AÇISINDAN HİÇBİR GARANTİ VEYA TAAHHÜT VERMİYORUZ. GEREKLİ HER TÜR SERVİS, ONARIM VEYA DÜZELTME İLE İLGİLİ TÜM MASRAFLARI PEŞİNEN KABUL ETMEKTESİNİZ. GEÇERLİ KANUN ZIMNİ TEMİNATLARIN KAPSAM DIŞI TUTULMASINA İZİN VERMEYEBİLİR; O ZAMAN YUKARIDAKİ DURUM SİZİN İÇİN GEÇERLİ OLMAYACAKTIR. Bu gibi konularla ilgili herhangi bir zarardan ötürü sorumlu tutulmamız halinde yegâne ve münhasır çareniz, söz konusu kurum tarafından temin edilmemiş ancak sorumlu tutulan kuruma ödemesini yaptığınız hizmetlerin veya ürünlerin tazminiyle sınırlı olacaktır. İşbu belgeyle, talebin veya davanın temelini oluşturan eylem, olay, durum veya ihlalin ilk defa meydana gelmesinden itibaren bir (1) yıl geçtikten sonra herhangi bir platformda bu konuyla ilgili herhangi bir talepte bulunma veya dava açma hakkınızdan feragat ediyorsunuz.

Site’den bağlanılan veya Site’ye bağlanan Sitelerdeki bilgilerin doğruluğu, içeriği veya kullanılabilirliği ile ilgili tüm sorumlulukları işburada açıkça reddetmekteyiz. Site’den veya Site’de linki olan bir üçüncü taraftan veya Site’deki üçüncü taraf içeriğinden satın alacağınız ürünlerden veya hizmetlerden memnun kalacağınızın garantisini veremeyiz. Satılan ürün ve hizmetlerin hiçbirinden şahsen sorumlu olmadığımız gibi bu gibi üçüncü taraf sitelerinin veya içeriklerinin doğruluğunu veya güvenirliliğini de teyit etmek üzere hiçbir girişimde bulunmadık. Üçüncü taraflara vermeniz talep edilebilecek hiçbir bilginin güvenliği hakkında (Bunlarla sınırlı olmamak kaydı ile kredi kartı ve diğer kişisel bilgiler de dahildir) hiçbir taahhüt veya garanti vermemekteyiz. Bu gibi siteler ve üçüncü taraf içerikleriyle ilgili Tazmin Edilen Taraflar aleyhine yapılabilecek her türlü hak talebinden işbu anlaşmayla geri dönülemez biçimde feragat etmektesiniz. Bu üçüncü taraflardan herhangi biriyle herhangi bir çevrimiçi veya çevrimdışı işlem yapmadan önce gerekli veya uygun gördüğünüz her türlü araştırmayı yapmanızı önemle tavsiye ederiz.

Tazmin Edilen Taraflar telefon, elektrik, elektronik, ağ, İnternet, bilgisayar ve yazılım programı arızalarından, aksaklıklarından, gecikmelerinden veya sorunlardan ya da geciken, kaybolan, okunmayan, tamamlanmamış, karmaşık, yanlış yönlendirilmiş, içeriği bozulmuş veya eksik postadan, e-postadan, forumda yayınlanan bilgilerden, bağlantılardan, mesajlardan veya mesaj girişlerinden ya da bunların tümünün güvenliğinden sorumlu değildir.

Bununla birlikte Tazmin Edilen Taraflar, İnternet kullanıcılarının veya Site ile ilgili herhangi bir ekipmanın veya programın ya da Site ile ilgili herhangi bir bilginin işlenmesi esnasında oluşan bir teknik veya insani hatanın neden olduğu yanlış veya eksik bilgi girişlerinden sorumlu değildir.

İşbu Anlaşma’ya uymadığınız tespit edilirse veya diğer kişileri rahatsız etmek, taciz etmek, tehdit etmek veya sömürmek niyetiyle centilmenlik dışı davranışlar sergilerseniz ya da diğer yollarla başkalarını rahatsız ederseniz tümüyle kendi takdirimize bağlı olarak sizi Site’ye katılmaktan veya Site’yi kullanmaktan men edebiliriz. Tamamen kendi takdirimize bağlı olarak hizmet vermeyi reddetme, hesapları feshetme, içerik çıkarma veya düzenleme ya da siparişleri iptal etme hakkımızı saklı tutmaktayız.

Bir bilgisayar virüsü, yazılım hatası, kurcalama, izinsiz müdahale, sahtekârlık, teknik hatalar veya HWI’nin makul kontrolü dışında gelişip Site’nin yönetimini, güvenliğini, adilliğini, bütünlüğünü veya uygun biçimde işleyişini bozan ya da etkileyen diğer sebepler dahil olmak üzere Site’nin herhangi bir bölümünün herhangi bir nedenle planlandığı gibi çalışmaması durumunda sizi ve herhangi bir üye, alıcı veya tedarikçiyi (ve sizin ve de diğer tarafların Bilgilerini) Site’yi kullanmaktan men etme hakkımızı (ancak sorumluluğunu değil) tamamen kendi takdirimize bağlı olmak üzere saklı tutmaktayız.

Tazmin Edilen Taraflar’ın, Site’nin veya Site ile bağlantılı sitelerin, hizmetlerin ya da materyallerin neden olduğu bilgisayar aksaklıklarından, kayıplarından veya zararlarından ya da kesintilerinden veya kredi kartı bilgisi kullanımından sorumlu ya da yükümlü tutulamayacağını, sizin kullandığınız bilgisayarlarda veya ağlarda veya iletişim kurduğunuz bu gibi bilgisayarlar ve ağlarda iletişim, işletilen ya da işletilmeyen herhangi bir zarar, kayıp, alacak talebi veya hasardan sorumlu tutulmayacağını kabul etmektesiniz.

Üçüncü taraf ürünlerini veya hizmetlerini listelediğimiz veya bunlara ait linkler sunduğumuz hallerde sitemiz, tedarikçilerin ürünlerini ve hizmetlerini satabilecekleri (veya uygunsa satın alma talepleri arayabilecekleri) ve alıcıların bu gibi ürünleri ve hizmetleri satın alabilecekleri bir platform olarak hareket etmektedir. Alıcılar ve tedarikçiler arasındaki asıl işlemle bir ilgimiz yoktur. Sonuç olarak, reklamı yapılan mal kalemlerinin kalitesi, güvenliği veya yasallığı; listelenen ürünlerin doğruluğu veya gerçekliği; tedarikçilerin mal kalemlerini satma veya alıcıların bunları alma yetkinlikleri üzerinde hiçbir kontrolümüz bulunmamaktadır. Bir alıcının veya tedarikçinin fiili olarak işlemi tamamlayacağını garanti etmiyoruz.
Diğer kullanıcılar tarafından verilen ve Site üzerinden sunulan bilgileri kontrol etmiyoruz. Diğer kullanıcıların bilgilerini rahatsız edici, zararlı, yanlış veya yanıltıcı bulabilirsiniz. Lütfen Site’yi kullanırken dikkatli ve sağduyulu olun. Yabancı uyruklu kişilerle, reşit olmayanlarla veya kendilerini yanlış tanıtan insanlarla iş yapma riski olduğunu lütfen göz önünde bulundurun.

Her ne kadar Site’de yer alan ürün tanımlarının güncel ve doğru olması amacıyla hareket etsek de Site’de yer alan ürün tanımlarının herhangi bir açıdan doğru, tam, güncel veya güvenilir olduğuna ilişkin hiçbir garanti veya taahhütte bulunmuyoruz. Site’de tanımlanan bir ürünün tanımına uymaması halinde tek önerimiz, tedarikçinin iade politikasına göre ürünü kullanılmamış bir şekilde kendisine iade etmektir.

ELEKTRONİK HABERLEŞME GİZLİLİĞİ KANUNU UYARISI (18 U.S.C 2701-2711): SİTE’DE VEYA SİTE’YE BAĞLANTISI BULUNAN HERHANGİ BİR WEB SİTESİNDE YER ALAN İLETİŞİMİN VEYA BİLGİNİN GİZLİLİĞİNİ VEYA ŞAHSİ MAHREMİYETİNİ HİÇBİR ŞEKİLDE GARANTİ ETMİYORUZ. BİLGİLERİN, E-POSTA ADRESLERİNİN, KAYIT VE KİMLİK NUMARALARININ, DİSK ALANLARININ, İLETİŞİMLERİN, GİZLİ VEYA TİCARİ SIR BİLGİLERİNİN VEYA SİTE ÜZERİNDEN ERİŞİM SAĞLAYAN AĞLARDA YAYINLANAN DİĞER İÇERİKLERİN YA DA DİĞER YOLLARLA SİTEMİZE BAĞLI İÇERİKLERİN ŞAHSİ MAHREMİYETİNDEN HİÇBİR ŞEKİLDE SORUMLU OLMAYACAĞIZ.

TARAFIMIZDAN VEYA TAZMİN EDİLEN TARAFLARCA SAĞLANAN HİÇBİR SÖZLÜ TAVSİYE VEYA YAZILI İLETİŞİM VEYA BİLGİ HİÇBİR ŞEKİLDE BİR GARANTİ TEŞKİL ETMEYECEKTİR VE KULLANICILAR BÖYLESİ BİLGİ VEYA TAVSİYELERE GÜVENMEMELİDİRLER. KENDİ TEK VE MUTLAK TAKDİRİMİZE BAĞLI OLARAK VE HERHANGİ BİR BİLDİRİMDE BULUNMAKSIZIN, SİTE’NİN HERHANGİ BİR BÖLÜMÜNDEKİ HATALARI VEYA EKSİKLİKLERİ DÜZELTME VEYA HERHANGİ BİR ZAMANDA HERHANGİ BİRİSİNİN SİTE’YE ERİŞİMİNİ ENGELLEME HAKKIMIZ SAKLIDIR. GEREK BİZ GEREKSE TAZMİN EDİLEN TARAFLAR, SİTE’DE SAĞLANAN BİLGİLERE GÜVENMENİZ SEBEBİYLE DOĞABİLECEK HİÇBİR YÜKÜMLÜLÜKTEN SORUMLU OLMAYACAĞIZ.

Arama ve Dizin, Site ile ilgili olarak sunulabilecek ücretsiz hizmetlerdir. Web’in sürekli olarak değişmesi nedeniyle hiçbir arama motoru teknolojisi erişilmesi mümkün tüm siteleri her zaman görüntülemez. Bu nedenle Site’deki herhangi bir arama indeksi veya dizininde yer alan içerik veya bilgilerin mevcudiyeti konusunda tüm sorumlulukları reddediyoruz.

Site; işleminiz için geçerli olan fiyatlar, ücretler veya müsaitlik durumu dâhil fakat bunlarla sınırlı olmamak üzere, gösterilen bilgilerde bazı teknik yanlışlar veya tipografi hataları ya da eksiklikler içerebilir. İdylle hotel, sitemizdeki herhangi bir dizgisel, fotoğrafik, teknik veya fiyatlandırma hatalarından (yanlış otel ücretleri dahil olup bununla sınırlı olmamak üzere) sorumlu değildir. İdylle hotel, Site’de ve bu gibi bilgilerde tanımlanan ürünler ve programlarda, rezervasyonun onaylanmasından sonraki süreç de dâhil istediği zaman değişiklik, düzeltme ve/veya geliştirme yapma hakkını saklı tutmaktadır.

En Uygun Fiyatımız ile ilgili alacak taleplerinin geçerli olup olmadıklarını ve Bunu garanti ediyoruz. programın tüm tanımlanan gereklilikler ile şart ve koşullarını karşılayıp karşılamadığını belirleme hakkımız saklıdır. Tüm talepler doğrulanacak ve teyit edilecektir. Talebin uygun olması halinde Müşteri Hizmetleri departmanı talep sahibiyle irtibat kuracak olup programın kayıt ve şartları kapsamında talep işleme alınacaktır.

VIII. TAZMİNAT

Parolanızın ve hesabınızın gizliliğinin korunmasından ve de hesabınızla yapılan tüm işlemlerden tamamen siz sorumlusunuz. İşbu Anlaşma ile bizi ve otellerimizi ve bunların her birinin sahiplerini, ortaklarını, iştiraklerini, bağlı kuruluşlarını, imtiyaz sahiplerini ve bu gibi kişi veya kurumların çalışanlarını, direktörlerini, temsilcilerini, yüklenicilerini, alt yüklenicilerini, misafirlerini, mukimlerini, ziyaretçilerini, lisans sahiplerini, davetlilerini, izinli tarafları ve çalışanları (birlikte “Tazmin Edilen Taraflar” olarak anılacaktır) işbu Anlaşma’dan, Site’nin size sunduğu hizmet ve ürünlerden veya sizin herhangi bir ediminiz ya da ihmalinizden kaynaklanan herhangi bir ve tüm iddialara, taleplere, hak taleplerine, yükümlülüklere, zararlara, cezalara, para cezalarına veya bu gibi masraflara (makul avukatlık ücretleri dâhil olmak üzere) ve herhangi bir yaralanma ya da can, mal kaybı karşısında (“Talepler”) koruyacak, tazmin edecek olup bu tarafları muaf tutacaksınız ve buna HWI’nin veya onun bir acentesinin ya da Tazmin Edilen Taraf çalışanlarının ihmali söz konusu olsun ya da olmasın (kanunlar izin verdiği ölçüde) geçerli olacak olup telif hakları, patent, ticaret sırrı, ticari markalar, sanatçı hakları, manevi haklar, şahsi mahremiyet, tanıtım veya diğer fikri mülkiyet hakları kanunu nezdindeki haklar dâhil ancak bunlarla sınırlı olmayan fikri mülkiyet haklarının sizin tarafınızdan hesabınız aracılığıyla ihlâl edilmesinden kaynaklanan Talepler dâhildir. İşbu Anlaşma’dan kaynaklanan bir nedenle veya bu Anlaşma ile bağlantılı olarak Tazmin Edilen Taraflara ya da bunlardan birine karşı herhangi bir Talepte bulunulması veya herhangi bir dava ya da adli süreç başlatılması durumunda söz konusu Tazmin Edilen taraf size makul bir bildirimde bulunarak ve masrafları sizin tarafınızdan karşılanması şartıyla bu Talebe karşı gelebilir ve bu dava ya da adli süreçle ilgili savunmayı üstlenebilir, bu amaçla bir dava vekili tutabilir. Bu dava vekili için önceden söz konusu Tazmin Edilen Taraftan yazılı onay alınacak olması durumunda, itiraz edenlerin ya da savunmadakilerin sigortacılar olması ihtimaline karşın bu onayın işbu Anlaşma ile verildiği kabul edilmektedir. Herhangi bir Talebin savunmasını yaparken bizimle iş birliği yapmanız gerekmektedir. Aksi halde sizin tarafınızdan tazmin edilmesi gereken herhangi bir hususun savunmasını ve idaresini masrafları tarafımıza ait olmak üzere münhasıran üstlenme hakkımızı saklı tutarız.

 1. SINIRLI SORUMLULUK

İHMAL DAHİL ANCAK BUNUNLA SINIRLI OLMAMAK KAYDIYLA HİÇBİR ŞART ALTINDA SİTE’Yİ VEYA SİTE’NİN HİZMETLERİYLE İŞLEVLERİNİ KULLANMANIZDAN VEYA KULLANAMAMANIZDAN, SİTE’YE ERİŞİMİNİZDEN YA DA ERİŞEMEMENİZDEN YA DA SİTE’YE VE SİTE’DE VERİLEN HİZMETLERE, İÇERİKLERE VEYA MATERYALLERE YA DA İŞLEVLERE GÜVENMENİZDEN, HİZMETLERİN VEYA BİLGİLERİN SAĞLANMASINDAN YA DA SAĞLANAMAMASINDAN KAYNAKLANAN KÂR KAYIPLARINDAN, TELAFİ MASRAFLARINDAN, DOĞRUDAN, DOLAYLI, ARIZİ, ÖZEL, GÜVENE DAYALI, NETİCE KABİLİNDEN VEYA CEZAİ ZARARLARDAN YA DA BU ZARARLARIN OLASILIĞI KONUSUNDA BİLGİ VERİLMİŞ OLSUN YA DA OLMASIN KULLANIM, VERİ VEYA KÂR KAYBINDAN KAYNAKLANAN YÜKÜMLÜLÜKLERDEN VE HERHANGİ BİR TEORİYE DAYALI YÜKÜMLÜLÜKTEN (İHMAL DAHİL OLMAK ÜZERE) SORUMLU OLMAYACAĞIZ. BUNA EK OLARAK SİTE’Yİ VEYA İÇERİKLERİ GÜNCELLEMEK GİBİ BİR SORUMLULUĞUMUZ DA BULUNMAMAKTADIR. YÜRÜRLÜKTEKİ KANUN, SORUMLULUK VEYA ARIZİ YA DA DOLAYLI HASARLAR SINIRLANDIRMASINA VEYA MUAFİYETİNE İZİN VERMİYORSA YUKARIDA BAHSİ GEÇEN SINIRLANDIRMA VEYA MUAFİYET SİZİN İÇİN GEÇERLİ OLMAYACAKTIR. HİÇBİR ŞART ALTINDA TÜM HASARLAR, KAYIPLAR VE SÖZLEŞMEDEN YA DA HAKSIZ FİİLDEN KAYNAKLANAN DAVA KONULARI İÇİN SİZE KARŞI OLAN TOPLAM YÜKÜMLÜLÜĞÜMÜZ, EĞER VARSA SİTEYE ERİŞMEK İÇİN BİZE ÖDEDİĞİNİZ TUTARI AŞMAYACAKTIR (İHMAL VEYA DİĞER HUSUSLAR DAHİL, FAKAT BUNLARLA SINIRLI OLMAMAK KAYDIYLA). SİTE’DEN VEYA SİTE İLE BAĞLANTILI VEYA İLGİLİ HERHANGİ BİR ÜRÜNDEN, HİZMETTEN, ÜYEDEN, TEDARİKÇİDEN VE/VEYA ALICIDAN MEMNUN KALMAZSANIZ, DURUMA GÖRE, TEK VE MÜNHASIR ÇARENİZ SİTE’Yİ KULLANMAYI BIRAKMAK VE İŞBU ANLAŞMA’DA YER ALAN ŞARTLAR UYARINCA ANLAŞMAYI FESHETMEK OLACAKTIR.

 1. İBRANAME

SİTE’Yİ KULLANARAK TÜM KULLANICILAR, SİTE’NİN KULLANILMASINDAN VEYA SİTE’DE YER ALAN BİLGİLERİN, MATERYALLERİN, HİZMETLERİN VEYA ÜRÜNLERİN KULLANILMASINDAN YA DA YANLIŞ KULLANILMASINDAN KAYNAKLANAN SİTE İLE İLİŞKİLİ HER TÜRLÜ YÜKÜMLÜLÜKTEN (HER TÜRLÜ HASTALIK, KAYIP, DAVA, KİŞİSEL YARALANMA, ÖLÜM, MAL KAYBI VE TANITIM, İTİBARI ZEDELEME YA DA MAHREMİYETİ İHLAL NEDENİYLE KAYNAKLANAN HAK TALEPLERİ, MAKUL AVUKATLIK ÜCRETLERİ VE MAHKEME MASRAFLARI DAHİL OLUP BUNLARLA SINIRLI OLMAMAK KAYDIYLA) TAZMİN EDİLEN TARAFLARIN İBRA EDİLDİĞİNİ, MUAF TUTULDUĞUNU VE ZARAR GÖRMEMESİNİN SAĞLANDIĞINI VE DE BU YÜKÜMLÜLÜKLER KARŞISINDA YÜKÜMLÜ VE SORUMLU OLMADIKLARINI BEYAN VE KABUL ETMEKTEDİR. İSTEDİĞİMİZ ZAMAN VE HERHANGİ BİR YÜKÜMLÜLÜK GETİRMEKSİZİN HERHANGİ BİR KİŞİNİN SİTE’YE VE ONUN HİZMETLERİNE, İÇERİKLERİNE, MATERYALLERİNE VE İŞLEVLERİNE ERİŞİMİNİ SINIRLANDIRMA VEYA REDDETME HAKKIMIZ SAKLIDIR. BUNUNLA BİRLİKTE SİTE’NİN KULLANIMIYLA İLGİLİ HERHANGİ BİR DOLANDIRICILIK VEYA YASA DIŞI FAALİYETLERLE İLGİLİ HER TÜRLÜ ÇAREYE AVUKATLIK ÜCRETİ DAHİL ANCAK BUNUNLA SINIRLI OLMAMAK KAYDIYLA BAŞVURMA HAKKIMIZ DA SAKLIDIR.

Alıcılar ve tedarikçiler arasındaki fiili muamelelere dahil olmamamız sebebi ile bir ya da daha fazla kullanıcıyla aranızda bir anlaşmazlık olması halinde, sizler kendi adınıza ve aynı zamanda mevcutsa selefleriniz, onların mevcut ve önceki memurları, çalışanları, direktörleri, hissedarları, ebeveynleri, iştirakleri, yakınları, bağlı kuruluşları, ortakları, temsilcileri, vekilleri, muhasebecileri, varisleri, vasiyeti tenfiz memurları, yöneticileri, kayyumları, halefleri ve devrettikleri kişiler adına tazmin edilen tarafları tüm hak taleplerinden, taleplerden, hacizlerden, davalardan, anlaşmalardan, duruşmalardan, adli süreçlerden, yükümlülüklerden, anlaşmazlıklardan, borçlardan, maliyetlerden, avukatlık ücretlerinden, masraflardan, hasarlardan, mahkeme kararlarından, hükümlerden ve bu tarz hâlihazırda bilinen veya şüphelenilen, mevcut veya mevcut olabilecek ya da vaki ya da bundan sonra vaki olabilecek ve işbu Anlaşmanın imzalanmasından önce veya bu Anlaşmanın yürürlüğü süresince herhangi bir zamanda işbu Anlaşma veya Site ile ilgili, bunlardan kaynaklanan veya bunlara özgü ve ilişkili olan herhangi bir olay, durum ya da ihmale dayanarak doğan yükümlülükler de dahil olmak üzere tüm diğer yükümlülüklerden işburada tamamen ve sonsuza kadar muaf tutmakta ve ibra etmektesiniz. Bununla birlikte, işbu Anlaşma’nın imzalandığı tarihte bilinmeyen veya şüphe edilmeyen ve imza tarihinde bilinmiş olsa Anlaşma’nın imzalanma kararını esaslı olarak etkilemesi muhtemel olayların Anlaşma’nın imzalamasından sonra ortaya çıkma ve de taleplerle karşı karşıya kalma olasılığı olduğunu kabul etmektesiniz. İşbu Anlaşma şartları ve bu bölümde yer alan ibra şartları uyarınca bu gibi bilinmeyen olayların ve bilinmeyen ve de şüphe edilmeyen taleplerin de riskini üstlendiğinizi kabul etmektesiniz. Kaliforniya Medeni Kanunu Bölüm 1542 (“Bölüm 1542”)’de aşağıdaki hükmün bulunduğu işburada tarafınıza bildirilmektedir:

GENEL BİR İBRA, İBRANIN İMZALANDIĞI TARİHTE ALACAKLININ LEHİNE OLUP BİLMEDİĞİ VEYA ŞÜPHELENMEDİĞİ ANCAK BİLİNMİŞ OLSA BORÇLU İLE OLAN ANLAŞMAYI YAPMASINI ESASA İLİŞKİN OLARAK ETKİLEYECEK ALACAK TALEPLERİNİ KAPSAMAYACAKTIR.

İlgili hükümlere bakılmaksızın bu ibra, şartlarına binaen tam bir ibrayı oluşturacaktır. İşburada, siz Bölüm 1542 hükümlerinden ve de benzeri hükümleri olan diğer kanun, tüzük veya kuralların hükümlerinden bilerek ve isteyerek feragat etmektesiniz. Bu feragat çerçevesinde, bu yazıyla verilen ibraya ilişkin ancak şu anda bilinmeyen veya şüphelenilmeyen talepleri, şu anda bilindiğiniz veya doğru olduğuna inandığınız olaylardan başka veya bunlara ilave durumları bu anlaşmanın imzalanmasından sonra keşfedebileceğinizi kabul etmektesiniz. Her halükârda işbu Anlaşma’yı yapmaktaki ve de danışman fikrini almaktaki amacınız tüm bu konularda ve de Tazmin Edilen Taraflar dahil olmak üzere taraflar arasında mevcut, mevcut olabilecek veya mevcut olmuş tüm hak taleplerini kesin ve tam olarak sonuçlandırmak ve ibra etmektir. Siz işburada, verdiğiniz ibranın ve Bölüm 1542 hükümleri ile diğer benzeri kanunlardan feragat etmenizin önemi ve sonuçları hakkında hukuk danışmanınızın sizi bilgilendirdiğini, bu hususları anladığınızı ve kabul ettiğinizi beyan ve teyit etmektesiniz.

 1. YARGILAMAYA İLİŞKİN HUSUSLAR
  Site’de tanımlanan ve Site üzerinden ulaşılabilen ürünler ve/veya hizmetler sizin ülkenizde mevcut olmayabilir. Site’de sunulan hizmetlerin veya ürünlerin, belirli bir lokasyonda kullanım için uygun veya mevcut olduğuna dair hiçbir taahhütte bulunmamaktayız. Site’ye erişmeyi tercih eden kişiler bunu kendi istekleriyle yapmakta olup yerel kanunlarının izin verdiği sınırlar dahilinde yerel kanunlara uyulmasından kendileri sorumludur. Site’nin kullanılması ve/veya Site’deki herhangi bir materyalin veya içeriğin görüntülenmesi ya da kullanılması veya sunulan hizmetler tabi olduğunuz herhangi bir geçerli kanunu ihlal ediyorsa, bu Site’yi kullanmaya veya görüntülemeye yetkiniz olmayıp derhal siteden ayrılmanız gerekmektedir. Site’yi görüntülemeniz ve/veya kullanmanız, kayıtsız şartsız ve herhangi bir sınırlandırma olmaksızın Site’yi görüntüleme ve kullanma hakkınız olduğunu ve de Tazmin Edilen Tarafların bu bilgiye güvenebileceği anlamına gelmektedir. Bu Site Amerika Birleşik Devletleri’nden işletilmekte olup Site’deki bazı yazılımların Amerika Birleşik Devletleri ihracat denetimlerine tabi olması mümkündür. Site’deki hiçbir yazılım (i) Küba, Irak, Libya, Kuzey Kore, İran, Suriye veya ABD ya da BM ambargosuna tabi diğer bir ülkeye (veya bu ülkelerin vatandaşlarına ya da mukimlerine); (ii) ABD Hazine Bakanlığı’nın Kara Listesi’ndeki herhangi birine veya bu listede yer almasa bile aynı veya benzeri kısıtlamalara tabi kişilere veya ABD Ticaret Bakanlığı’nın Ret Listesi’nde yer alan kişilere indirilmeyecek olup diğer yollarla bu kişilere ihraç ya da yeniden ihraç edilmeyecektir. Yazılımı indirerek veya kullanarak yukarıda bahsi geçen ülkelerde bulunmadığınızı, bu ülkelerin yönetimine tabi olmadığınızı, bu ülkelerin vatandaşı ya da mukimi olmadığınızı veya yukarıda bahsi geçen yasak listelerinde yer almadığınızı ve benzeri kısıtlamalara da tabi olmadığınızı beyan ve taahhüt etmektesiniz.

XII. ERİŞİM VE MÜDAHALE
Önceden açık yazılı izin almadan Site’yi veya Site’de yer alan içerikleri ya da verileri (Bilgiler dahil olmak üzere) izlemek veya kopyalamak için tarafınızdan robot, spider, diğer otomatik cihazlar veya manuel işlemler kullanılmayacaktır. Site’nin düzgün çalışmasına veya Site üzerinden yürütülen herhangi bir işleme müdahale etmek ya da müdahale etmeye teşebbüs etmek için hiçbir yazılım, cihaz veya yöntem kullanmayacağınızı kabul etmektesiniz. Bizim veya ilgili üçüncü tarafın açık yazılı onayını almadan herhangi bir içeriği (ortak hak sahibi olduğunuz Bilgiler hariç olmak üzere) kopyalamayacağınızı, çoğaltmayacağınızı, değiştirmeyeceğinizi, türev işler yaratmayacağınızı veya kamuya açık bir şekilde yayınlamayacağınızı kabul etmektesiniz.

Bize vereceğiniz veriler (Bilgiler dahil olmak üzere) (i) virüs, Trojan virüsleri, wormlar, saatli bombalar, cancelbotlar ve herhangi bir sisteme, veriye veya bilgiye hasar verme, müdahale etme, gizli olarak engelleme veya el koyma amaçlı diğer bilgisayar programlama yöntemlerini içermeyecektir ve (ii) bize herhangi bir yükümlülük getirmeyecek olup ISS’lerimiz veya diğer tedarikçilerimizin hizmetlerini (tamamen veya kısmen) kaybetmemize yol açmayacaktır.

XIII. TEMSİLCİLİK
Siz ve HWI bağımsız yüklenicilersiniz ve işbu Anlaşma ile herhangi bir temsilcilik, ortaklık, ortak girişim, işveren-çalışan ya da imtiyaz veren-imtiyaz sahibi ilişkisi kurulması amaçlanmamakta olup böyle bir ilişki kurulması da söz konusu değildir.

XIV. FESİH
Bu hükümler, taraflardan birince feshedilene kadar geçerli olmaya devam edecektir. Site’yi kullanmayı bırakarak ve işbu Anlaşma kapsamında veya farklı yollarla bu gibi sitelerden alınan tüm materyalleri, tüm dokümantasyonu ve tüm nüshaları ve kurulumları imha ederek bu hükümleri istediğiniz zaman feshedebilirsiniz. İşbu Anlaşma’nın hüküm veya koşullarına uymadığınız tamamen bizim takdirimizde olmak üzere tespit edilirse herhangi bir ihbarda bulunmadan Site’ye erişiminiz derhal feshedilebilecektir. Fesihten sonra Site’yi kullanmayı bırakmanız ve bu gibi sitelerden alınan tüm materyalleri ve nüshalarını işbu Anlaşma hükümleri kapsamında ya da başka şekillerle oluşturulmuş olsun ya da olmasın imha etmeniz gerekmektedir. İşbu Anlaşma’nın feshedilmesine bakılmaksızın, Anlaşma’nın feshinden sonra da geçerliliğini sürdürmesi planlanan hak ve yükümlülüklerin işbu Anlaşma’nın feshinden sonra da yürürlükte kalacağını beyan ve kabul etmektesiniz. Aşağıdaki hükümler bunlarla sınırlı kalmamak kaydı fesih sonrası yürürlükte kalmaya devam edecek olan hak ve yükümlülüklerdir: (i) Materyallerin Kullanımına İlişkin Kısıtlamalar; (ii) Görüşleriniz; (iii) Feragatname; (iv) Tazminat; (v) Sınırlı Sorumluluk; (vi) İbra; (vii) Erişim ve Müdahale; (viii) İhbar ve Telif Hakkı İhlallerine İlişkin Hak Talebi Prosedürü; (ix) Forum; (x) Temsilcilik ve (xi) Kanunlara Uyma.

 1. GENEL HÜKÜMLER

Site’yi kullanırken ve Site’de ürün ve/veya hizmet almak ve/veya satmak için teklifte bulunurken tüm yürürlükteki kanunlara, kararnamelere, tüzüklere ve mevzuatlara uymanız gerekmektedir İşbu Anlaşma, yasalar çatışması prensipleri uygulanmaksızın New York Eyaleti kanunları uyarınca yürütülecek ve yorumlanacaktır. İşbu Anlaşma şartları sebebi ile veya bu Anlaşma şartları ile ilişkili olarak herhangi bir dava veya benzeri yürütmenin söz konusu olması durumunda adli sürecin Amerika Birleşik Devletleri Doğu Virginia Bölge Mahkemesi tarafından yürütüleceğini, Amerika Birleşik Devletleri Doğu Virginia Bölge Mahkemesi’nin dava ile ilgili federal yargılama yetkisine sahip olmaması halinde ise davanın Fairfax İlçesi, Virginia’da yer alan Virginia Cumhuriyet Mahkemeleri’nde görüşüleceğini kabul etmektesiniz. Herhangi bir dava ya da adli süreçle ilgili olarak bu mahkemelerin münhasır yargı yetkisini kabul etmektesiniz. Taraflar arasında çözülemeyen tüm anlaşmazlıklar ve bu Siteden kaynaklı ya da bu Site ile bağlantılı olarak ortaya çıkan tüm hukuki sebepler, toplu davalara hiç bir biçimde başvurulmaksızın bireysel olarak çözülecektir. İŞBURADA SAHİP OLDUĞUNUZ VEYA BUNDAN BÖYLE JÜRİ HEYETİ HUZURUNDAKİ BİR DURUŞMADA SAHİP OLACAĞINIZ TÜM HAKLARDAN VAZGEÇMİŞ BULUNMAKTASINIZ. Yukarıda geçenler, ikamet ettiğiniz ülkede geçerli olan yasaların başka bir yasa ve/veya yargı yetkisinin uygulanmasını gerektirdiği durumlarda uygulanmaz ve bu, sözleşme yoluyla hariç tutulamaz. İşbu Anlaşma’nın herhangi bir hükmünün bir nedenle geçersiz, kanunsuz veya yürütülemez hale gelmesi durumunda bu bölüm Anlaşma’dan çıkarılacak olup geri kalan hükümlerin geçerliliği ve yürütülebilirliği etkilenmeyecektir. İşbu Anlaşma bu konuyla ilgili aramızda yapılan yegâne anlaşma olup işbu anlaşmada belirtilenlerin dışında hiçbir biçimde değiştirilmeyecektir. Bir veya birden fazla kez, işbu Anlaşma’nın herhangi bir şartından, hükmünden veya koşulundan, bunların yerine getirilmesi veya başka biçimde feragat edilmesi Anlaşmanın herhangi bir başka benzeri veya benzeri olmayan şart, hüküm veya koşullardan feragat edildiği anlamına gelmeyecek olup bu gibi hükümlerden, şartlardan veya koşullardan sürekli olarak feragat edildiği anlamına da gelmeyecektir. Feragat eden tarafça yazılı olarak düzenlenmediği sürece hiçbir feragat geçerli olmayacaktır.

XVI. DİJİTAL İMZA HÜKÜMLERİ

Kendi adınıza ve Siteye katılan üye, alıcı veya tedarikçi adına, işbu Anlaşma’nın hükümlerini kabul etmeye yasal hakkınız, yetki ve salahiyetiniz olduğunu beyan ve taahhüt etmektesiniz. Bununla birlikte, bu siteyi kullanmanızın, Küresel ve Ulusal Ticaret Kanununda Elektronik İmzalarda (“E-İmza”) ve Yeknesak Elektronik İşlemler Kanununda (“UETA”) tanımlandığı üzere bir elektronik imza oluşturduğunu, bu elektronik imzayla, işbu Anlaşma’yı düzenlediğinizi, imzaladığınızı, yaptığınızı ve şartlarını kabul ederek bir şekilde tasdik ettiğinizi kabul etmektesiniz; ayrıca E-İmza, UETA ve Yeknesak Bilgisayar Bilişim İşlemleri Kanunu amacına binaen işbu Anlaşmanın, sizin ve adına hareket ettiğiniz üye, alıcı veya tedarikçi için aksi ispatlanamaz nitelikte ve bağlayıcı olan tamamen geçerli, yasal olarak yürürlükte ve icra edilebilir bir Anlaşma olarak elektronik bir kayıt niteliği taşıdığını beyan ve kabul etmektesiniz.

XVII. İHBAR VE TELİF HAKKI İHLALLERİ HALİNDE HAK TALEBİNDE BULUNMA PROSEDÜRÜ
Amerika Birleşik Devletleri Kanunu, Kısım 17 Bölüm 512(c)(2) uyarınca, telif hakkı ihlaline ilişkin bildirimler Tayin Edilen Temsilcimize gönderilmelidir. Bildirimlerin aşağıdaki Tayin Edilen Temsilcilerimize gönderilmesi gerekmektedir:

 • Hizmet Sağlayıcı/Sağlayıcılar: İdylle hotel Worldwide Holdings Inc.
 • İhlal İddiası İhbarının Bildirileceği Temsilcinin Adı: Kristin Campbell
 • İhbarnamenin Gönderileceği Tayin Edilen Temsilcinin Tam Adresi: 7930 Jones Branch Drive, McLean, VA 22102
 • Tayin Edilen Temsilcinin Telefon Numarası: 703 883 5100
 • Tayin Edilen Temsilcinin E-posta Adresi: CopyrightClaim@idyllehotel.com

Amerika Birleşik Devletleri Kanunu, Kısım 17 Bölüm 512(c)(3) uyarınca geçerli olabilmesi için ihbarın yazılı olarak yapılması ve de aşağıdaki hususları içermesi gerekmektedir:

 1. İhlal edildiği iddia edilen münhasır hakkın sahibi adına hareket etmeye yetkili kişinin ıslak imzasını veya elektronik imzasını;
 2. İhlal edildiği iddia edilen telif hakkına tabii işin tanımını veya bir sitedeki birden fazla telif hakkına tabi konu tek bir ihbarda bildirilmekte ise sitedeki bu işlerin temsili listesini;
 3. İhlal ettiği iddia edilen veya ihlali oluşturan faaliyete konu veya çıkarılması ya da erişimi durdurulması gereken materyalin tanımını ve materyalin yerini tespit etmesi için hizmet sağlayıcının ihtiyaç duyduğu bilgileri;
 4. Hizmet sağlayıcının şikâyette bulunan tarafla irtibat kurmasına yeterli olan bilgileri, şikâyette bulunan tarafa ait adresi, telefon numarasını ve mevcutsa elektronik posta bilgilerini;
 5. Şikâyete konu materyalin kullanım yönteminin telif hakkı sahibi, onun temsilcisi veya kanun tarafından izin verilmeyen bir yöntem olduğuna ilişkin Şikâyetçinin iyi niyetli inancına dayanan beyanını ve
 6. Bildirimdeki bilgilerin doğru olduğunu ve ihlal edildiği iddia edilen münhasır hakkın sahibi adına şikâyette bulunan tarafın bu şikâyeti yapmaya yasal yetkisi olduğunu belirtilen yeminli beyanını.

Son Güncelleme Tarihi: Kasım 2015